J&T REAL ESTATE, a. s.
Dvořákovo nábrežie 10
811 02 Bratislava

Klingerka

Vzorový byt Klingerky je šitý na mieru

Vzorový byt Klingerky je šitý na mieru

Vzorový byt Klingerky je šitý na mieru

Nový realitný projekt Klingerka bude stáť na mieste, kde kedysi fungovala známa textilná továreň s rovnakým názvom. Svojim obyvateľom poskytne moderný štandard bývania pri novom centre mesta. Ponúka dvoj-, troj- a štvorizbové byty s výborným dispozičným riešením. Na prepojenie novovznikajúceho projektu s históriou tohto územia mysleli aj architekti, ktorí zariaďovali vzorový byt.

„Keďže v Klingerke sa spracúvala juta a vyrábali sa v nej tapety, použili sme jutové textúry na poťahové látky, závesy a tapety. Chceli sme tak poukázať na úspešnú minulosť územia, na ktorom sa projekt nachádza,“ hovoria architekti z A.M. Architects o dvojizbovom vzorovom byte s rozlohou 57,8 m2. Ku každému bytu v Klingerke patrí aj priestranný balkón, ideálny na posedenie pri západe slnka s výhľadom na panorámu Bratislavy. Neďaleký Dunaj, na ktorý budú mať niektorí obyvatelia Klingerky jedinečný výhľad, architekti metaforicky vyjadrili v priestrannom vzorovom byte modrou farbou niektorých tapiet a bytových doplnkov.

Byt je zariadený podľa súčasných trendov. „Priestor sme opticky prevzdušnili tým, že sme zvolili vhodnú veľkosť nábytku v pomere k veľkosti bytu a neprehustili sme ho doplnkami,“ vysvetľujú architekti. Mnohí ľudia podľa nich robia tú chybu, že si do bytu vyberajú príliš veľký nábytok v pomere k veľkosti bytu a preplnia ho doplnkami. Byt potom nepôsobí svetlo a vzdušne. Byty v Klingerke sa predávajú v štandardnom vybavení s obkladmi, dlažbou a sanitou a práve pre presvetlenie bytov zvolili architekti biele interiérové dvere.

V súčasnosti je trendom pri zariaďovaní bytov používanie  prírodných materiálov. V štandarde bytu v Klingerke sú preto kvalitné drevené podlahy. „Pútavým prvkom v zariadení bytu môže byť napríklad aj stena z dubových lamiel. Tie sa dajú umiestniť do obývačky, ale netradične aj do kuchyne.“ Vo vzorovom byte je kuchyňa s obývačkou prepojená, čo priestor opticky presvetľuje aj zväčšuje. Každý byt podľa A. M. Architects oživia machové obrazy. „Využili sme ich aj my – práve ako prírodný oživujúci element v mestskom bývaní,“ dodávajú. Originálnym doplnkom vzorového bytu je mapa sveta vytvorená z drôtu, na ktorú sa dajú pripnúť fotografie z ciest.

Klingerka bude ohraničená Prístavnou, Plateníckou, Valchárskou a Súkenníckou ulicou. Navrhnutá je ako súbor dvoch budov - bytová veža bude mať 35 poschodí a administratívna budova 11. Oba objekty budú prepojené parkovacím domom s viac ako 600 miestami. Začiatok výstavby je naplánovaný na koniec tohto roka a prví obyvatelia sa budú môcť nasťahovať do svojich domovov šitých na mieru už na prelome rokov 2019/2020.

Záujemcovia o moderný štandard bývania v novom projekte Klingerka sa môžu pozrieť na bývanie šité na mieru aj osobne. Kompletne zariadený vzorový byt sa nachádza v showroome na Pribinovej ulici 19 v Bratislave vedľa obchodnej galérie Eurovea. Vďaka interaktívnej aplikácii, ktorú si návštevníci showroomu môžu stiahnuť do svojich mobilných telefónov, je možné si vo virtuálnej realite vyskúšať, ako sa tvorí bývanie šité na mieru. Prostredníctvom aplikácie si môžu klienti vyskúšať rôzne farebné kombinácie bytového zariadenia, napríklad si zvoliť farbu podlahy alebo stien v ich budúcom bývaní šitom na mieru. Pre umocnenie pocitu reality majú záujemcovia k dispozícii aj 3D okuliare. V 3D priestore si tak môžu vyskúšať skutočný pocit z bývania na 29. poschodí v priestrannom 4-izbovom byte s bezkonkurenčným výhľadom na mesto, rieku a okolie.