J&T REAL ESTATE, a. s.
Dvořákovo nábrežie 10
811 02 Bratislava

Klingerka

Viete kde je sever?

Viete kde je sever?

Viete kde je sever?

Určite ste zvedaví, ako bude Klingerka vyzerať. Budova bude mať tvar elipsy, ktorý je výsledkom zosúladenia viacerých princípov. Nie je náhoda, že si architekti vybrali práve tento tvar. Šošovkovitý pôdorys a zužovanie hmoty k jej stranám výrazne prispieva k optickému zoštíhleniu a celkovému odľahčeniu budovy. Zároveň je tento tvar výhodnejší z pohľadu aerodynamického pôsobenia vetra.

Popri lokalite, tvare budovy a rozlohe nového bytu je dôležitým faktorom rozhodovania aj jeho orientácia z hľadiska svetových strán. Ovplyvňuje totiž celkovú atmosféru i rodinnú pohodu v byte. Aj v tomto prípade však platí príslovie sto ľudí, sto chutí. Inak sa spí v izbe umiestnenej na východ a inak na západ.

Už naše staré mamy vedeli, že kam nechodí slnko, chodí lekár. Toto vám v Klingerke nehrozí. Ranné vtáčatá by si v Klingerke mali určite vybrať byt, ktorý je orientovaný na východ. Zobudia vás slnečné lúče a naštartujú vás do nového dňa. Zároveň tu bude v letných mesiacoch o niečo príjemnejšie a chladnejšie. Ak nechcete byť pri vstávaní rušení svetlom, ale ste teplomilnejší, tak vám odporúčame byt orientovaný na západ. Ráno vás slnko nebude rušiť a večer sa zase môžete zo svojho balkóna kochať západom slnka.