J&T REAL ESTATE, a. s.
Dvořákovo nábrežie 10
811 02 Bratislava

Klingerka

Stavebný denník (9. časť)

Stavebný denník (9. časť)

Stavebný denník (9. časť)

Stavebné úpravy momentálne najvyššej rezidenčnej budovy sa blížia do finále. Kolaudáciou postupne prejde nielen exteriér, ku ktorému patrí momentálne dokončovaný veľký park, ale aj interiér obytnej veže.

Vo vstupnej lobby sú dokončené stavebné práce a je pripravená na záverečný fitout, rovnako ako aj retailový priestor, ktorý si po kolaudácii začnú upravovať prevádzky podľa individuálnych potrieb. V  garážach maľujeme posledné podlažie, pivničné kobky sme sfinalizovali u viac ako 50 % vlastníkov bytov a schodiská sú dokončené na viac ako 60 %. Na chodbách sme dokončili podhľady po 16. poschodie a ako posledné sa budú lepiť tapety.

Elektroinštalácie v spoločných priestoroch aj v bytoch sú hotové a rovnako aj klimatizácia. Vstupné dvere už má osadené každá bytová jednotka a interiérové sme zrealizovali po 18. poschodie. Parkety sme dokončili na 22 poschodiach a kúpeľne – obklad so sanitou - sú kompletné. Finálny náter stien sme zrealizovali na desiatich poschodiach, ktoré už pripravujeme na obhliadku vlastníkov, ktorá sa uskutoční o niekoľko týždňov. Vlastníci sa k svojim bytom už dostanú výťahmi, ktorých montáž je tiež ukončená.

Okrem kompletného dokončenia fasády sa rezidenčná budova môže pochváliť aj energetickým certifikátom A0, čo je najlepší možný dosiahnuteľný výsledok pri posudzovaní energetickej hospodárnosti budov. To je ďalší dôkaz, že kvalita realizovaných stavieb je na vysokej úrovni v každom smere, aj čo sa týka vplyvov na životné prostredie a trvalo udržateľný rozvoj.

Do konca októbra budú sfinalizované aj sadovnícke práce v parku, nakoľko niektoré listnaté dreviny môžu byť vysádzané až po skončení vegetačného obdobia, aby stihli poriadne zakoreniť a potešiť vlastníkov bytov a návštevníkov parku na jar 2022.