J&T REAL ESTATE, a. s.
Dvořákovo nábrežie 10
811 02 Bratislava

Klingerka

Stavebný denník (7. časť)

Stavebný denník (7. časť)

Stavebný denník (7. časť)

Najvyššia obytná budova, ktorá bezpochyby najvýraznejšie prehovorila do panorámy Bratislavy, sa už čoskoro ukáže v celej svojej kráse. Momentálne je ešte v najvyššej časti vidieť prstenec unikátneho „levitujúceho“ lešenia, ale spodná polovica obytnej veže sa už pýši zaujímavou fasádou, ktorá je akoby utkaná z dvoch vlákien. Je to symbolický odkaz na kedysi slávnu textilnú továreň Henricha Klingera.

II keď väčšina prác sa po novom roku presunula do interiéru, stále sa intenzívne pracuje na montáži prevetrávanej fasády a balkónových zábradlí v hornej časti. Na budove sú už osadené všetky okná a do 30. poschodia je spustené aj kúrenie. Vnútorné omietky a liate podlahy sú posledným výrazným mokrým procesom stavby. Hrubé stavebné práce potom vystriedajú montážnici sadrokartónových priečok, ktoré sú už hotové na 31 poschodiach. Ďalšie partie obkladajú kúpeľne a toalety, do ktorých montujú zároveň kompletné príslušenstvo. Sfinalizované sú na prvých desiatich poschodiach. Za nimi pokračujú parketári a celý proces uzatvára montáž interiérových dverí.

Projekt Klingerka, vrátane rozľahlého parku, bude dokončený podľa plánu v roku 2022, aj vďaka skvelým odborníkom pod taktovkou generálneho dodávateľa STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s. r. o.