J&T REAL ESTATE, a. s.
Dvořákovo nábrežie 10
811 02 Bratislava

Klingerka

Nový park otvoríme v prvý prázdninový deň

Nový park otvoríme v prvý prázdninový deň

Nový park otvoríme v prvý prázdninový deň

Rezidenčná veža je skolaudovaná a náš obchodný tím spolu s dodávateľom postupne odovzdáva byty ich majiteľom. Kým sa prví obyvatelia Klingerky nasťahujú, má zrealizovaná parková výsadba dostatok času na to, aby sa ujala. Veď nový park sa rozprestiera od parkoviska pri obytnej veži až k zástavbe rodinných domov a jeho rozloha je až 5 300 štvorcových metrov. Viac ako polovicu tejto plochy pokrýva zeleň a zvyšok doplnilo centrálne osadené detské ihrisko, plocha s workoutovými strojmi, menšie ihrisko na loptové hry.

Park navrhol skúsený tím architektonického štúdia GFI. Autori celého projektu Klingerka spolupracovali s oceňovanými dizajnérmi zo spoločnosti mmcité, ktorej produkty získali Českú cenu za architektúru 2020. Detské ihrisko na ploche 380 štvorcových metrov situované uprostred parku pozostáva z dvoch častí a dopadové plochy sú z mäkkého a bezpečného liateho gumového granulátu EPDM. Ihrisko pre loptové hry a workoutové ihrisko osadili architekti na roh Súkenníckej a Valchárskej ulice. Lavičky a ďalší mobiliár bude okrem praktickej funkcie plniť aj úlohu krajinných prvkov a vyvolávať pozitívne emócie.

Vysadená zeleň, ale predovšetkým trávnatá plocha, potrebuje čas na to, aby sa dobre zakorenila. Dodávateľ už trávniky niekoľkokrát pokosil, dosial a tie sa pekne zahusťujú. Rastliny potrebujú svoj čas na to, aby sa potom rozvinuli v plnej kráse a vytvorili tak pre obyvateľov hodnotný verejný priestor. Ten im sprístupníme už 1. júla, teda v prvý prázdninový deň.