J&T REAL ESTATE, a. s. Dvořákovo nábrežie 10 811 02 Bratislava

O PROJEKTE

KLINGERKA je polyfunkčný komplex developerskej spoločnosti J&T REAL ESTATE, a. s. Súčasťou komplexu bude 35-poschodová bytová veža a 11-poschodová kancelárska budova hlbšie v areáli. Prepojené budú parkovacím domom s viac ako 600 stojiskami. V jej tesnom susedstve vznikne nový verejný park so športoviskami, fitnes parkom, detskými ihriskami, oddychovou zónou a námestím. Zeleň bude mať takmer 4 000 m2. Klingerka ponúkne 380 bytov, od dvojizbových po štvorizbové, s dispozíciami a veľkosťami predurčenými na kvalitné mestské bývanie. Administratívna budova ponúkne približne 10 000 m2 prenajímateľnej plochy s certifikátom BREEAM Excellent.

KVALITA A VÝBORNÁ LOKALITA

Štýlová dominanta ponúkne obyvateľom moderné bývanie vo výškach, kvalitné materiály i pekné výhľady. Má výbornú polohu a vyrastie v novovznikajúcej štvrti Bratislavy, ohraničený ulicami Prístavná, Plátennícka, Valchárska a Súkennícka. Lokalita je dostupná do pohodlných 15 minút pešo z centra mesta, autom je jednoduché napojiť sa na diaľnicu smerujúcu von z mesta na všetky strany, peši sa dostanete nielen do historického centra, ale aj na petržalskú stranu Dunaja. Eurovea s priľahlou promenádou je takmer na dosah. V blízkosti máte aj autobusové spojenia, ak potrebujete vycestovať mimo mesto, a tiež cyklistickú trasu.

HISTÓRIA ÚZEMIA

Miesto, kde bude stáť Klingerka, má svoju bohatú históriu. Kedysi tu stála textilná továreň na spracovanie juty „Klingerka“, ktorú založil v r. 1888 - 1889 Henrich Klinger. Vyrábali sa v nej tapety, koženky, voskové plátno, vrecia a pod. Fabrika zamestnávala až 1 000 robotníkov, pre ktorých sa v blízkosti vybudovala obytná štvrť zvaná „Klingerova kolónia“.

Zostaňte s nami
v kontakte
a bývajte ako prví.

viac info